Moderni Otava-Seura:

Otavan lähihistoria nyt e-kirjana

Otavalaisia on siroteltu ympäri maata ja maailmaa. Kotiseutu kiinnostaa kuitenkin kaukana asuessakin. Otava-Seuran ”Vuosirenkaita” -kooste, joka ilmestyi vuosi sitten painettuna, on nyt uusittu, täydennetty ja tilattavissa eBook-muodossa. Kooste sisältää paitsi tietoja kyläseuran toiminnasta myös paljon artikkeleita Otavan asukkaista, yrityksistä ja tapahtumista viimeisten 40 vuoden ajalta. Kirjassa on runsaasti värikuvia ja myös linkkejä alkuperäislähteisiin kuten Otavan Koulutilaa esittelevään valokuva-, kartta- ja inventointitiedostoon.

Tilausten nettotuotto (verollinen hinta € 9.99) menee kokonaisuudessaan suoraan Otava-Seuran tilille ja sitä kautta kylätoiminnan hyväksi.

Kirja on ostettavissa myyntikanavilla BoD, Amazon, iBooks ja Kobo.

Seuraavan linkin avulla pääset suoraan tilaamaan:

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä: